Niski poziom bHCG w 7 tygodniu ciąży
Witam, jestem w 7-8 tygodniu ciąży. Na usg z 07/11/2013r. CRL 13mm czyli 7ydzien i 4dni, FHR 160/min. Wynik beta HCG z 28/10 to 58tys natomiast z 06/11 tylko 107tys. Proszę o informacje jakie badania powinnam wykonać w związku z tak niskim wzrostem bety? Jakimi wadami u dziecka może grozić taki mały wzrost bety? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, poziom beta-hCG mieści się w prawidłowym zakresie i nie jest wymagana dalsza diagnostyka. Proszę zgłosić się na USG I trymestru w 11-14 tyg. ciąży, można też będzie wtedy wykonać test przesiewowy PAPP-A w kierunku diagnostyki ew. nieprawidłowości u płodu.