LYM - niski poziom we krwi

witam, jestem zaniepokojna wynikiem lym. ostatnio wybrałam się na badania krwi i wynik lym wyszedł zaniżony. co oznacza niski poziom lym 9tys./ul) we krwi norma 1.5-4.0 ja mam 1.3. czy niski poziom lym we krwi to powód do niepokoju, czy powinnam wykonać dodatkowe badania? co taki wynik lym może sugerować i jaką chorobę może objawiać? czy lym zawsze powinno być w przedziale normy? za jakiś czas powinnam ponownie sprawdzić lym, czyli zrobić badania krwi? po odebraniu wyników przestraszyłam się taką ilością lym i nadal nie wiem co o tym myśleć i czego się spodziewać. czekam na rady i oczywiście wybiorę się do lekarza, jeżeli moje obawy zostaną potwierdzone i niski poziom lym trzeba sprawdzić. istnieje leczenie zaniżonego lym? pytam gdyby wystąpiła taka konieczność. dziękuję za odpowiedzi

Milena Lubowicz

Takie nieznaczne obniżenie nie świadczy o niczym niepokojącym.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

tak niewielkie odchylenia od normy nie świadczą o patologii.

Pozdrawiam.