Nocne karmienie 6-miesięcznego dziecka

Witam, mam 6 miesiaczną corkę, ktorą karmię piersią (plus rozpoczelam rozszerzenie diety). Mam pytanie dotyczące nocnego karmienia bowiem córka budzi się co 2 lub 3 godziny na mleko, wydaje mi się, ze na tym etapie nie powinna w nocy budzic sie tak czesto. Czy to normalne, co robic? Z gory dziekuje za odpowiedz. Agata

Witam,
dziecko ma prawo wybudzać się w nocy na jedzenie, aczkolwiek zależy od Pani czy chce Pani ją karmić piersią w nocy,
Można powoli przestawiać dziecko na wodę w butelce w nocy, może to spowodować rzadsze budzenie.

Magdalena StusiĹska

Jeśli córka się budzi należy po prostu przystawić ją do piersi jeśli jest głodna. Z wiekiem powinna spać dłużej.