Noszenie obciążeń po usuwaniu mięśniaków i ropnia z zatoki Douglasa

Witam. Misiąc temu miałam usnięte mięśniaki, a dwa tygodnie temu ropnia z zatoki Douglasa. Rana zewnetrzna ładnie zagoiła się, natomiast czasami pobolewa mnie brzuch - i w tym momencie nie wiem, czy to szwy, ponieważ są nierozchodzone, czy może przeciążyłam się, np. umycie okna, czy zakupy ( staram się max. do 3kg). Mam pytanie: jakie obciążenie mogę nosić i czego kategorycznie nie robić? Dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Po prostu prosze się przez kilka najbliższych dni nie przemęczać, unikać dzwigania etc. Nie ma kontretnej masy że może Pani 4 kg, a przy 5 już boli... Po prostu oszczędzający tryb życia do czasu wygojenia się tych okolic.