Nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami do wątroby a guzki w płucach

Pytanie do pulmunologa. Pacjent ma nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami do wątroby. Czy guzki w płucach od razu traktuje się również jako przerzut ? Lekarze onkolodzy od początku to bagatelizowali twierdzac, że nie wiadomo co to dokładnie jest. Tych guzków jest kilka o różnej wielkości do 1 cm. Guzki są od momentu wykrycia choroby 2 lata i nie były aktywne 1,5 r. Dopiero do podaniu drugiego cyklu chemii minimalnie się powiększyły a potem znów zmalały (niektórzy sugerują błąd pomiaru).

Witam , trudno jest ocenić charakter zmian nie widząc ich obrazu! Na ogół specjaliści radiolodzy nie mają trudności z oceną charakteru mnogich guzków w płucach u pacjenta z rozsianym nowotworem!!! z.żurawski