O czym może świadczyć ból obojczyka przy unoszeniu barku w górę?

Bolący prawy obojczyk przy unoszeniu barku w górę. Obojczyk boli przy unoszeniu barku w górę z skierowaną ręka w dół w wzdłuż ciała. Boli również gdy unosze ręke w przód na wysokość barku przy mocno napiętych mięśniach szyi, mięśniach klatki piersiowej i mięśniach barku z lekko pochylonym ciałem do przodu. Po sprawdzeniu w jakich pozycjach ból jest wyczuwalny zaczął sie utrzymywać i boli w sposób taki impulsowy. Dodam również że troche ćwiczę siłowo i w ostatnich tygodniach ciwiczenia odbywały się z szczególnym naciskiem na barki, miesnie szyi i bicepsy. Zazwyczaj górną część ciala przed treningiem dobrze rozgrzewam, ale w ostatnim czasie rozgrzewki te nienależyły do najlepszych powiem nawet że raczej słabych. Pracuję fizycznie, barki troszkę uciekają mi do przodu do tego dochodzi skolioza i delikatne przygarbienie pleców które maleje razem z stażem na treningach. Wiem z autopsji, wróciłem na siłownię po kilku latach w celu poprawienia kondycji zdrowotnej ciała jak i kondycji wizualnej. Co teraz z tym bólem obojczyka?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne