O czym może świadczyć kłucie w gardle?

Witam.Moim problemem od kilku lat jest kłucie ból i suchość po lewej stronie gardla na wysokosci podniebienia.Kilku laryngologow nie stwierdzilo nic ewentualnie refluks,jednak on jest wykluczony po badaniach.kilka lat temu po grypie którą ciezko przeszlam leczylam się neurologicznie bo tak sie to zaczelo.stres i wymyślanie co to jest w tym gardle az nabawilam sie depresji.nie wspomagam sie zadnymi lekami prócz witaminek w sprayu do gardla i tabletek do ssania jednak nic nie pomaga.co to moze być,da sie to wyleczyc.?

Biorąc pod uwagę brak ewentualnego podłoża fizykalnego, można szukać przyczyny w psychice. Niewykluczone bowirm, że pani problem jest psychosomatyczny, a w związku z tym powinien być leczony w gabinecie psychologa. Namawiam do konsultacji i podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam