O czym może świadczyć wynik badania MR kręgosłupa?

Witam,od paru lat męczę się z bólem kręgosłupa.Wynik MR: -torbiele Tarlova 26 mm na poziomie L5/S1,S1/2 -dyskopatia L3/4,zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k, -kręgozmyk tylny L4/5. Czy konieczna będzie operacja? I czy ona jest bezpieczna i będę mogła normalnie funkcjonować? Proszę o odpowiedź i pomoc... Pozdrawiam Jolanta

Operacje na kręgosłupie to zawsze duże ryzyko. Jednakże przy kręgozmyku powyżej 4 mm bywają niezbędne. Warto spróbować delikatnej fizjoterapii, która może przynieś poprawę. Warto też skonsultować się z dobrym neurologiem.