O czym świadczą moje wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Dzień dobry, właśnie odebrałam wynik z MR . Kregosłu boli masakrycznie, biorę zastrzyki i czekam na wizytę u neurologa ale termin odległy. Poniżej mój wynik: Na poziomie L5/S1 zwyrodnieniowa dehydratacja oraz tylna, centralna przepuklina krążka m/k ok. 7mm uciskająca worek oponowy, bez cech ucisku korzeni nerwowych. Na poziomie L4/L5 zwyrodnieniowa dehydratacja oraz tylna, centralna protruzja krążka m/k ok. 4mm miernie modelująca worek oponowy , bez cech ucisku korzeni nerwowych. Na poziomie Th11/Th12 dehydratacja i obniżenie oraz niewielkie tylne uwypuklenie krążka m/k ok. 2mm nieznacznie modelujące worek oponowy z nierównym zarysem blaszek granicznych przyległych trzonów kręgów z guzkami Schmorla i drobnymi osteofitami przedniokrawędziowymi. Prawidłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów badanego odcinka kręgosłupa. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego, stożek końcowy, nici ogona końskiego bez patologii.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Konieczna wizyta u ortopedy lub neurochirurga / neurologa po badabiu i łącznej analizie powyższego badania będzie można coś więcej powiedzieć