O czym świadczą wyniki badania krwi u 55-letniego mężczyzny?

Witam, robilem badania lymfocyty 46,7 norma 20-44 neutocyty 38,1 norma 42-77 ob 34/66,crp 1,65 badania wykonane w niemczech,czasami rano w odksztuszaniu we flegmie zauwazylem krew ale tylko rano w ciagu dnia nie i tez czasami zmienia mi sie barwa glosu co to moze byc i czy mam sie martwic prosze o odpowiedz.mezczyzna lat 55

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli chodzi o badania odchylenia od normy są niewielkie ale zważywszy na Pana dolegliwości diagnostyka powinna być poszerzona np. o badania obrazowe (chociażby rtg płuc). Powinien Pan udać się do specjalisty (wydaje się, że w pierwszej kolejności pulmonologa, ale powinno to być zweryfikowane przez lekarza pierwszego kontaktu) w celu dalszej diagnostyki.