O czym świadczy ból głowy, który nie ustępuje po przyjęciu leków przeciwbólowych?

Witam, jestem 20 letnią kobietą bez nałogów i występują u mnie od marca bóle głowy, które czesto nie ustepują po lekach przeciwbólowych czy dawce snu, boli mnie głownie lewa strona. Bol czasami ustepuje sam lecz czesto wystepuje calymi dniami o roznym natezeniu. Jestem osoba, która nie lubi dramatyzować i gdzies tam chcialam to sobie przecierpieć, natomiast zaczely u mnie wystepowac inne dolegliwosci m.in. brak ostrosci wzroku w lewym oku, mroczki przed oczami, zawroty glowy i dziwne uczucie w lewym oku (tak jakby zwiekszone napiecie). zgłosiłam sie do lekarza rodzinnego i troszke mnie przestraszyła kierujac na pilna konsultacje neurologiczną, czego mogę sie spodziewac?

Lek. Wojciech Zygmunt

Takie objawy mogą być związane z nasiloną migreną. W celu wykluczenia innych przyczyn bólu głowy należy także wykonać konsultację okulistyczną (bardzo nasilone bóle głowy przy napadzie jaskry) oraz laryngologiczną. Potem w zależności od ustalonej etiologii lekarz (np. neurolog) może zlecić bardziej trafne leczenie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.