O czym świadczy dyskomfort w krzyżu i podbrzuszu?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem mianowicie odczuwam dyskomfort w krzyzu jak i podbrzusza..mialem robione usg,krew,i gastroskopie i wyniki wszystkie sa ok, dodam ze jestem osoba nerwicowa i z tym sie borykam natomiast ostatnio tez pieklo w kroczu stad lekarz leczyl na zapalenie pecherza ale w moczu bakterii nie bylo,,chcialbym zapytac czy moze to byc cos innego niz nerwica??

Dzień dobry. Jeżeli lekarz wyklucza przyczyny medyczne na tym etapie, może warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Często trudności z obszaru funkcjonowania psychologicznego dają opisywane przez Pana objawy somatyczne. Pozdrawiam.

Dzień dobry!
W takich sytuacjach diagnostykę rozpoczyna się u lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić wszelkie potrzebne badania i sprawdzić czy podłoże Pańskich dolegliwości nie tkwi w ciele. Jeśli to wykluczy, warto poprosić o skierowanie do lekarza psychiatry, a następnie do psychologa. Wówczas rozpocznie się diagnoza w kierunku psychicznego podłoża trudności.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska