O czym świadczy kilkusekundowe szybkie bicie serca?

Dzień dobry. Od 15 lat zazywam leki na nadcisnienie. Od 4 lat nebilet 5 w dzien i na noc polpril 5. W 2016 miałem skoki ciśnienia 180 czasami 210 a tętno 100. Podniesiono mi dawke nebilet z 2.5 do 5 i od kilku miesiecy uspokoiło sie. Jednak 5 razy w tygodniu nie czesciej niz raz dziennie mam kilkusekundowe szybkie bicia serca za mostkiem. 2-4 sek. Szybko mierze cisnienie i mam 120-80 tetno 70max . echo serca ok. Ekg ok. Usg tarczycy ok. Jestem otyły ale nedcisnienie zdjagnozowano jak byłem szczupły.

W takim wypadku należałoby bezpośrednio skonsultować się z kardiologiem i rozważyć założenie 24 godzinnego Holtera serca. Dopiero Holter serca może dokładnie wykryć te zaburzenia w częstotliwości pracy serca.