O czym świadczy podwyższony poziom glukozy we krwi?

Witam, o czym świadczy poziom glukozy we krwi żylnej 110 mg/dl u 33-letniego mężczyzny (badanie na czczo)? Jakie ewentualne dalsze badania należy wykonać? Dodatkowo występuje podwyższony poziom cholesterolu całkowitego - 219 mg/dl. Cholesterol frakcyjny - normy (HDL 56,9, LDL 139, trójglicerydy 116). Czy może to świadczyć o cukrzycy? A może o czymś zupełnie innym, czymś poważniejszym? Proszę o informację co należy dalej zrobić? Jak można obniżyć poziom cukru? Czy powinienem wyniki skonsultować ze specjalistą? Bardzo proszę o fachową odpowiedź i poradę, co należałoby dalej zrobić w moim przypadku. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Co ma wpływ na cukrzycę typu 2?

Ekspert - prof. dr hab. Waldemar Karnafel wyjaśnia, co wpływa na cukrzycę typu 2. Ten typ schorzenia nazywany jest również cukrzycą insulinozależną.

Ma Pan nieprawidłową glikemię na czczo, czyli stan przedcukrzycowy. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę, należy mniej jeść i więcej się ruszać. Wynik należy powtórzyć za 2-3 miesiące. Jeżeli będzie się utrzymywał, powinien mieć Pan wykonany doustny test obciążenia 75 g glukozy i zbadane stężenie glukozy 2 godziny po wypiciu roztworu. Proszę pilnować, aby wszystkie oznaczenia były z krwi żylnej.

Pozdrawiam

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty