O czym świadczy żółty stolec u niemowlęcia po zmianie mleka modyfikowanego?

Witam! Zmieniłam dziecku mleko z Aptamil na hipp ponieważ to drugie zawiera mniej fluoru. Po pierwszym dniu maluszek zaczął robić żółte kupki z duża ilością grudek i odrobina śluzu zaznaczę ze pije tego mleka troche więcej bo mu bardzo smakuje .Czy konsystencja kupki powinna mnie nie pokoic? Zdarza mu się wysilać przy załatwianiu i płakać ale to samo było przy poprzednim mleku.Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Takie objawy mogą się pojawić przy zmianie pokarmu. W przypadku pojawienia się innych niepokojących objawów np. kolek konieczna może być konsultacja z pediatrą. Pozdrawiam!