Objawy zakrzepicy u 25-latki

Witam Mam objawy mogące sugerować zakrzepicę. Przed wizytą u lekarza zrobiłam badanie D-dimerów, wyszło 60. Lekarz skierował mnie na USG, ponowne d-dimery i przepisał Clexane, 80mg. Miedzy badaniem d-dimerów minęły 2 tygodnie, teraz wynik to 120. Mniej niż 500, ale mimo leczenia? Chyba powinny spadać? USG dopiero za 2 tygodnie. Czy ma znaczenie fakt, że były to 2 różne laboratoria? Bardzo dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości D-dimerów mieszczą się w normie. Każdy z tych wyników jest prawidłowy i nie stanowi powodu do niepokoju. Jak najbardziej znaczenie może mieć jednak fakt, że były to dwa różne laboratoria.

Witam. To trochę za wcześnie w Pani wieku. Może trafił się Pani jakiś defekt ze wzmożonym wykrzepianiem i to może być początek kłopotów. Potrzeba byłoby zbadać cały układ krzepnięcia i porozmawiać z angiologiem czy hematologiem.