Objawy zatrucia metanolem

Witam.Chciałbym zapytać o objawy zatrucia metanolem.Ile kieliszków skażonego alkoholu trzeba wypić aby się pojawiły i po jakim czasie? Podobno pierwszą oznaką jest nieostre widzenie , ale ja jestem krótkowidzem więc czy będę mógł rozpoznać,że coś się dzieje tzn chyba w takim wypadku nawet na bliższe odległości i w okularach widziałbym źle?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ilość alkoholu metylowego potrzebna do zatrucia jest kwestia indywidualna i zależy w dużej mierze od metabolizmu organizmu. Przy podejrzeniu jakiegokolwiek spożycia metanolu zalecam udac sie na szpitalny oddział ratunkowy w trybie pilnym. Pozdrawiam