Obniżony poziom cukru we krwi po jedzeniu

witam ! po zjedzeniu posiłku cukier spada do 53 mg co to oznacza ? mysle ze kilka lat temu jakies 7lat miałam zapalenie trzustki ale lekarze mowili ze nie lecz schudłam nagle po tych atakach wymiotow kołatanie serca i biegunka bol pod zebrami straszny schudłam w ciagu mies 30kg dodam ze do dzisiaj od tamtej pory nie moge jec wszystkiego ani pic - kawy wogle zadnego alcholu poniewaz bol straszny otatni raz piłam alkochol 7lat temu był straszne , kawa to samo i nie ktore inne pokarmy co to moze by

Dobry wieczór,
oznacza to stan niedocukrzenia - bardzo groźny stan dla organizmu. W takich sytuacjach należy szybko zjeść cukierka lub wypić colę/sok, a następnie zjeść pełnowartościowy posiłek.

Po pierwsze proszę udać się do lekarza. Należy zrobić doustny test obciążenia glukozą. Warto też zrobić badania w kierunku diagnozy trzustki, wątroby i usg jamy brzusznej, ale o tym powinien zadecydować lekarz.

DO tego należy przyjrzeć się Pana żywieniu, aby wyeliminować ewentualne błędy.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska