Obrzęk na policzku po ekstrakcji zęba

witam mialam stan zapalny na 8 bylam u stomatologa znieczulil zeba miejscowo a potem wyrwał nie bolalo mnie i teraz tez nie czuje bolu ale jest obrzek na policzku ile czasu minie zanim calkowicie ustąpi?

Witam,
Po usunięciu ósemki może wystąpić ból, obrzęk, szczękościsk. Wszystkie te objawy mogą się utrzymywać przez kilka dni. Największe ich nasilenie zwykle jest na drugi dzień po zabiegu. Proponuję chłodne okłady i oszczędzający tryb życia. Jeśli obrzęk jest duży i nie może Pani iść do pracy proszę poprosić lekarza o zwolnienie.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała