Obrzęk z tyłu kolana u 48-latka, który uprawia karate

Witam serdecznie! Mam 48 lat uprawiam sport karate. Od około 6 miesięcy mam problem z kolanem prawym. Mam jakiś obrzęk z tyłu kolana i z lewej strony. Zgrubienie jest twarde a kolano jest lekko obolałe. Nie jest to wielki ból ale wyczuwam jakby czegoś było tam za dużo( może jakiś płyn coć takiego podobnego) Gdy prostuję lub zginam kolano robię to z oporem i występuje lekki ból. Pozdrawiam i proszę o poradę.

Najczęściej to torbiel czyli cysta Backera, jeżeli sprawia dolegliwości należy zgłosić się do ortopedy