Od czego zalezy podjecie decyzji o koniecznosci drenażu zatoki douglasa przy pooperacyjnym krwiaku?

Od czego zalezy podjecie decyzji o koniecznosci drenazu zatoki douglasa przy pooperacyjnym krwiaku? W miesiac po cc stwierdzono na podstawie tk plyn o gestosci do 22j.h-prawdopodobny stary krwiak. Crp 32 zalecony antybiotyk i kontrola u internisty (?). Internista moze co najwyzej zalecic sprawdzenie poziomu crp,czy jesli ten bedzie w normie oznacza to ze wszystko jest juz ok,czy nadal nalezy w jakis sposob kontrolowac czy krwiak zanikł badz jest w trakcie zanikania?

Lek. Michał Lenard

Sposób leczenia krwiaka zatoki Douglasa zależy od wielu czynników, głównie od rozmiaru krwiaka, objawów i wykładników stanu zapalnego. W Pani przypadku zdecydowano o leczeniu zachowawczym, zapewne ze względu na dość niskie CRP i pewnie niewielki rozmiar krwiaka. Po pewnym czasie nieduży krwiak może się wchłonąć, dlatego wystarczy kontrola u internisty zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam!