Od dawna czuję się coraz gorzej

Mam 29 lat. Leków nie przyjmuję. Od dawna czuję się coraz gorzej. Niewyjaśnione wymioty mimo gastroskopii, osłabienie, chudnięcie, krew wychodziła dość dobrze. Tylko plt lekko obniżone. Po 2 miesiącach od badania jeszcze bardziej narastające bóle głowy. Samoistne siniaki na kostkach nóg, w nocy intensywne bóle dużych palców u nóg, po kilku sekundach mijające, kończyny górne i dolne obolałe. Zrobiłam wyniki krwi, które się bardzo zmieniły. Mcv 97,3 [80-96], rdw-sd 50,3 [37-46], mxd 0,9 [0,1-0,6], mxd% 12,1 [1,7-9,3], plt 100 [150-450], pdw 15,3 [9-14], p-lcr 35,3 [15-35]. Inne są jeszcze w normie, ale co niektóre już na granicy. Proszę o opinię na temat moich wyników.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

Opisane objawy oraz obniżona liczba płytek krwi wymagają wizyty u lekarza. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, badanie fizykalne oraz wdrożenie odpowiedniej diagnostyki. Proponuję udać sie do lekarza rodzinnego. Prawdopodobnie konieczna będzie również wizyta w poradni hematologicznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty