Od jakiego wieku robi się mammografię?
Mam 29 lat od jakiego wieku robi się mamografie i kto na nią kieruje? ???

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Pierwszą mammografię powinno się wykonać w wieku 40 lat, nie wcześniej. Przed 40 rokiem życia, wykonuje się u kobiet w celu oceny gruczołu piersiowego badanie USG.
Pozdrawiam.