Odchrząkiwanie przy astmie

Witam mam pytanie ok 2 tyg temu dowiedziałam się że mam astmę. Biorę 2x dziennie Alvesco160 jeden wziew i ataki astmy ustały. Ale problem jest taki że cały czas odchrząkuję. Czasem jakbym miała chrypkę ale kiedy odchrząknę chrypka znika. Czy to normalne przy astmie? Mam też polipy w nosie i czasem nos jes zatkany a czasem nie. Dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani, odchrząkiwanie może wynikać z zatkanego nosa/ infekcji zatok. Spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła podrażnia receptory w górnych drogach oddechowych wywołując kaszel bądź odchrząkiwanie. Serdecznie pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Niestety takie dolegliwości mogą się zdarzyć w przebiegu leczonej astmy. Gdyby się zbyt nasilały oraz utrudniały funkcjonowanie radziłbym konsultacje laryngologiczną. Pozdrawiam.