Odchudzanie dla 12-latki

Witam! Wiek:12 lat Waga:73 kg Wzrost:158 cm Płeć: kobieta. Stosowałam już diety, którą zalecił mi lekarz. Musiałam ograniczyć sobie za duże porcje, a zamiast jeść 3 dużych posiłków miałam jeść pięć ale mniejszych nie jestem chora i byłam u lekarza. Nie choruję na nic. Jadłospis ŚNIADANIE-7.00 np.2 kanapki z żółtym serem i majonezem i do tego serek wiejski oraz herbata sypka 2 ŚNIADANIE kanapka z szynką, żółtym serem, pomidorem lub papryką OBIAD-15.30 zupa (różne) i 2 danie przeważnie kotlet schabowy z piersi kurczaka lub kurczak pieczony posmarowany miodem i do tego jakieś warzywo KOLACJA 19.30-20.00 parówki z ketchupem, majonezem i musztardą, 2 kromki chleba jadłospis z weekendu ŚNIADANIE 9.00-10.00 jajecznica z kawałkami szynki lub kiełbasy do tego 2 kromki chleba tostowego z pomidorem OBIAD 13.00-14.00 zupa lub kotlet schabowy KOLACJA 19.00-20.00 kanapki z pasztetem pomidorem i ketchupem do tego ciepła herbata sypka owocowa. Bardzo proszę o szybką odpowiedź oraz żeby ta dieta nie była droga.
ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście ważysz za dużo.
Czy lekarz wykluczył inne niż nieprawidłowe żywienie, czy niewielka aktywność fizyczna, przyczyny nadmiernej masy ciała?

Piramidę Zdrowego Żywienia IŻŻ znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twoim menu jest kilka błędów:

- powinnaś unikać tłustych sosów, majonezu, musztardy (może zaostrzać apetyt)
- ser żółty lepiej zamienić na biały (chudy, lub półtłusty)
- lepiej unikać żywności smażonej w dużej ilości tłuszczu (tłuszcz wchłaniany jest do środka potrawy, przez co kaloryczność znacząco wzrasta)
- chleb tostowy lepiej zamienić na pieczywo pełnoziarniste
- kiełbasy, parówki są zazwyczaj tłuste, korzystniejsza będzie chuda szynka
- spożywasz za mało: warzyw, owoców, produktów mlecznych.

Korzystnie jest spożywać 5 posiłków, każdy co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam