Odchudzanie po efekcie Jo-Jo

Witam. Chciałabym zapytać, czy ponowne odchudzanie po efekcie jo-jo jest trudniejsze? Czy organizm z większym trudem pozbywa się wtedy nagromadzonej tkanki tłuszczowej? Dwa lata temu schudłam do bardzo niskiej wagi- około 43 kilo, teraz ważę 67 kg. Przed odchudzaniem moja waga była w normie (56-59 kg). Mam 160 cm wzrostu i 25 lat. Od 7 lat choruję na cukrzycę typu 1. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Najczęściej jest tak że każda kolejna próba odchudzania jest coraz trudniejsza. Organizm ,,pamięta'' już dietę. U Pani dochodzi jeszcze bardzo drastyczne odchudzanie do zbyt niskiej wagi. Jednak nic straconego i jeszcze może Pani schudnąć, ale tym razem proszę podejść do sprawy kompleksowo i racjonalnie. dieta cud nie istnieje, najlepsze efekty osiąga się poprzez zastosowanie dobrze zbilansowanej i zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Każda próba nieracjonalnego odchudzania, czyli zbyt szybkiego i polegającego na tymczasowej zmianie swoich nawyków oddziałuje niekorzystnie na metabolizm.

Aby schudnąć na stałe, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na całe życie a nie tylko na czas diety.

Jeśli metabolizm jest spowolniony, należy go przyspieszyć. Radziłabym jednak skorzystać z porady dietetyka, aby dobrał odpowiedni styl odżywiania także ze względu na cukrzycę.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/