Odczuwanie niechęci przed seksem u 21-letniej kobiety

Mam 21 lat i jestem dziewicą. Mam juz swoje lata i rózne przemyślenia. Zastanawiam się, kiedy kobieta może stwierdzić, że jest w 100% gotowa na seks, jeżeli nie chce zostać matką. Dochodzę do wniosku, że nigdy. Seks jest tak nieprzyjemny i niebezpieczny ( ból defloracyjny, strach przed ciążą), że dziwię się, jak ludzie mogą to robić. Ponadto, nie rozumiem, jak można się przed kimś rozebrać. To ohydne i obrzydliwe. Jak to wytłumaczyć? Jak dorośli ludzie mogą robić coś takiego?

Małgorzata Panek

Najwidoczniej nie jest Pani jeszcze gotowa psychicznie na stosunki seksualne. Każdy ma inne potrzeby emocjonalne i dojrzewa do tego typu decyzji w swoim czasie. Jeśli stanowi to dla Pani problem, proszę udać się do psychologa. Szczera rozmowa i wyjaśnienie swoich obaw może Pani pomóc zrozumieć.
Pozdrawiam