Odczuwanie stresu, objawy somatyczne przy schizofrenii

Choruje na schizofrenie.Przyjmuje leki jednak chyba nie do konca dzialaja. Ostatnio zauwazylam u siebie ciagle odczuwanie stresu bez powodu oraz jego objawy somatyczne (przetluszczanie sie wlosow i skoru, drzenie rak i glosu, dziwne zachowywanie sie w towarzystwie oraz lekkie zaburzenia swiadomosci). Czy ten stres zwiazany jest ze schizofrenia? jakie leki podaje sie w takich sytuacjach?

Witam. Schizofrenia wiąże się ze szczególną wrażliwością na różne bodźce, a więc również na stres. Zachęcam do otwartego omówienia tych doznań z lekarzem psychiatrą oraz do rozważenia podjęcia psychoterapii. Długoterminowa psychoterapia często bywa bardzo pomocnym uzupełnieniem farmakoterapii przy leczeniu schizofrenii. Pozdrawiam