Oddanie luźnego kału a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Dobry wieczór. Dzisiaj przed godziną 11 byłam w wc mój kał był normalny. O godzinie 11 zażyłam tabletkę. O godzinie 19 troszkę rozbolał mnie brzuch i poszłam do toalety i wydalany kal był luźno-normalny chociaż w większości był luźny. Czy to może zmniejszyć skuteczność tabletki antykoncepcyjnej?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisana sytuacja prawdopodobnie nie miała żadnego wpływu na zażytą antykoncepcję.