Oddawanie krwi przy niedowadze

Witam chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z oddawanie krwi przy niedowadze? Wiem że trzeba ważyć więcej niż 50 kg, ale nigdzie nie ma powiedziane ile musi wynosić BMI osoby która może oddać krwi. Mam 188 cm wzrostu i ważę 58 kg, chciałbym zapytać czy mogę oddać krew mając taki stosunek wagi do wzrostu?

Ponieważ Pana BMI jest poniżej 16.5 ma Pan zaawansowaną niedowagę i oddawanie krwi może być w tej sytuacji bardzo niebezpieczne dla Pana zdrowia. Jeżeli chce Pan zostać dawcą krwi waga powinna być co najmniej w dolnych granicach normy, a więc nie niższa niż 67 kg przy Pana wzroście.