Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i stosunek przerywany a ciąża

Witam, mam takie pytanie. Tylko może zacznę od początku. Przez cały czas zawsze miałam okres regularnie co 30-31 dni. W lutym zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i brałam je tylko przez 2 miesiące, ostatnie opakowanie skończyłam 23 marca i potem wystąpił okres z odstawienia 27 czerwca. 15 kwietnia kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia, 'nie było do środka', potem partner wytarł chusteczką i później kochaliśmy się dalej bez zabezpieczenia, tylko później już nie doszło do wytrysku. Dzisiaj jest 28 kwietnia i okresu nie mam, od półtora tygodnia bolą mnie jajniki i kłuje czasem w środku podbrzusza, i mnie krzyż boli, i nic więcej. A gdy miałam zawsze okres, to najpierw bolały mnie piersi, a później przed okresem kilka dni bolały mnie jajniki i okres się pojawiał. I mam pytanie, czy spóźnienie tego okresu, i tak jak pisałam, że się kochałam z partnerem, ale stosunek przerywany, może być spowodowane ciążą, czy jest to z odstawienia tabletek i organizm musi się jakoś dostosować, aby normalnie funkcjonował bez hormonów? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Możliwe są obie opcje. Bardziej prawdopodobne jednak, że tabletki wywołały zaburzenie cyklu, które może powodować nieregularności w pojawianiu się miesiączek jeszcze nawet przez kilka miesięcy. Szansa na zajście w ciążę po opisanym przez Panią stosunku jest niewielka, choć niezerowa. Radzę wykonać test ciążowy za ok. tydzień i ponowić go, w razie wyniku negatywnego, po kolejnym tygodniu, jeśli tylko krwawienie wciąż nie będzie się pojawiało.

Pozdrawiam serdecznie!