Odstawiłam plastry: Czy mogę być w ciąży?

Kobieta 24 lata. Otóż od zawsze przed miesiączką miałam zły nastrój, wszystko mnie bolało. Przez 3 miesiące zabezpieczałam się plastrami, odstawiłam je miesiąc temu. W dni płodne kochaliśmy się z mężem, do końca 9 marca mam dostać miesiączkę, a w ogóle nie mam żadnego napięcia przedmiesiączkowego. Czy powinnam zrobić test ciążowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Na brak miesiączki mają wpływ różne czynniki, m.in. ciąża, zaburzenia hormonalne i wiele innych. Opóźnienie miesiączki może też wynikać ze stosowania i odstawienia antykoncepcji.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa. We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl