Ogniska zapalne wykryte w rezonansie u dziecka

W rezonansie wykryto ogniska zapalne dziecko ma dwa lata lekarze mowia ze moze miec zespol leigha lecz maly ma tkanke miesniowa bardzo dobra lecz troszke slabsza nie chodzi jest bardzo inteligetny ponad norme dobrze zbudowany jest co prawda lzejszy o 4 kg i mniejszy o 15-20cm wlosy ma bez polysku wynik miedzi 100 meszek na plecach czekamy na wyniki z Warszawy czy mamy juz sie szykowac na wyrok czy moze byc to inna choroba na ktory jest lek ?? i czy przebadac drugiego syna 6 miesiecznego?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w obecnej sytuacji sugerowałbym zaczekać na wyniki badań. Zespół Leigha jest chorobą ujawniającą się przeważnie pomiędzy 1, a 3. rokiem życia, często do momentu ujawnienia się choroby rozwój dziecka może przebiegać prawidłowo. Jeżeli diagnoza potwierdzi się, to w związku z genetyczną etiologią choroby wskazane jest przebadanie również brata.