Ograniczona lordoza, zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania MRI, dodam że stwierdzono u mnie polineuropatię głownie czuciową. MRI odcinka lędzwiowgo (88.937) w trzonach ogniska zwyrodnienia tłuszczowego . Ograniczona lordoza, zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m/kregowych, pogrubienie wiezadła podłużnego przedniego. Dehydratacja krążka m/kręgowego L4/L5. Poziomie ustawienia kości krzyżowej na poziomie S2 torbiel okołokorzeniowa 8mm. drobne pekniecia wtylnej czesci pierścienia włóknistego

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon