Okłady z kory dębu na hemoroid

Dobrych kilka lat temu wyszedł mi pierwszy raz hemoroid. Mały bąbel który wchłonął się po smarowaniu maściami i okładów z kory dębu. Kilka dni temu wyszedł ponownie i rozpocząłem podobną kuracje. Po jakimś czasie obrzękł zmalał i wszystko wydawało się być na dobrej drodze. Wczoraj jednak przesadziłem z temperaturą okładu i podrażniłem okolice intymne przez co hemoroid urósł, nieco stwardniał i zaczął boleć podczas siedzenia. Czy wznowić kuracje kiedy minie poparzenie czy już to nie pomoże?

wznowić kurację nie zaszkodzi ale możliwe że po prostu choroba postepuje-chirurg powinien to obejrzeć , może naciąć żylaka lub wypisać recepty na specjalne leki przeciwko zapaleniu żylaka...
pozdrawiam
Marcin Koncewicz