Okrągłe plecy a trenowanie kajakarstwa

Witam , mam okrągłe plecy , trenuje kajakarstwo więc często mam siłownie , po większym wysiłku kuje mnie pod prawą łopatka lekarz zakazał obciążać kręgosłupa osiowo i dodał ze skrzywiony kręgosłup jest pod kątem 10 stopni niestety nie wyjaśnił nic więcej , dlatego pytam jakie ćwiczenia obciążają kręgosłup osiowo i co z moim skrzywieniem.

kajakarstwo na pewno nie jest szkodząca formą aktywności ruchowej przy plecach okragłych , jest wrecz wskazane bo powoduje wzmacnianie prostownika grzbietu w odcinku piersiowym , obciążenia osiowe są w cw. gdy obciążenie działa z góry na kregosłup wzdłóż osi długiej czyli np wyskoki a na siłowni trzeba unikać np przysiadó∑ ze sztanga aćw. robić z obciążeniem w pozycjach izolowanych na sprzecie. a ból wynika z rotacji kręgów charakterystyczych dla skoliozy