Omamy u męża w abstynencji

Dzien dobry.Mam problem,moj mąż ponad mieśiąc pił bardzo dużo alkoholu.Od piątku tj28.12.18 jest w abstynęcji.Od wczoraj,godziny popołudniowe podczas drzemki ma omamy,po przebudzeniu przez jakiś czas jest w tych realjach. Trzeci dzien bierze Pramolan 50mg cztery tabletki.Prosze opomoc jestem bardzo zaniepokojona.Dziekuje

Pani mąż przeżywa teraz objawy zespołu abstynencyjnego, który pojawia się po zaprzestaniu picia przez osobę nadużywającą alkoholu, np po dłuższym ciągu. Może mieć drżenie rąk i ciała, niepokój, rozstrój żołądka (biegunki, wymioty czy nudności), zaburzenia snu, zlewne poty itd. Również zdarzają się napady padaczkowe czy omamy. Lek, który bierze działa raczej p/depresyjnie i wyciszająco, ale omamy wymagałyby czegoś innego, na pewno przydałaby się konsultacja z lekarzem-psychiatrą. Gdyby problem się nasilił, np taki stan trwał dłużej po przebudzeniu lub stawałby się nieprzewidywalny, niekontaktowny lub agresywny itd to może to być wskazanie do przyjęcia na odtrucie szpitalne - wtedy wzywa Pani karetkę. Może Pani też zamówić płatną, prywatną wizytę domową lekarza do otrucia, trzeba wpisać w wyszukiwarce np hasło: "odtruwanie w domu, Łódź".
Należy również wspomnieć, że Pani mąż jest najprawdopodobniej uzależniony od alkoholu i oprócz odtruwania i dojścia do siebie, powinien skorzystać z terapii uzależnień, aby przestać pić. Terapie takie odbywają się np w Poradniach Uzależnień. Pani jako osoba bliska również może skorzystać z terapii dla rodzin. Powodzenia.