Onkogenny typ wirusa HPV w jamie ustnej u 30-latki

Stwierdzono u mnie onkogenny typ wirusa hpv w jamie ustnej. Mam mieć zabieg usunięcia zmiany ale wydaje mi się że objawy hpv dotyczą całej jamy ustnej. Krostki, brzydka łuszcząca się błona śluzowa. Jestem przerażona, zawsze dbałam o zdrowie, higienę... Czy jest szansa na wyleczenie? Czy wirus może "odpuścić" i wycofać się czy już zawsze będę męczyła się z nim? Wiem że ważna jest kontrola ale popadłam w paranoje wyszukiwania, obserwacji.. Czy da się tego pozbyć? Mam 30 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Dużo zależy od radykalności zabiegu, czy uda się usunąć całą zmianę. konieczne będą takze kontrolę. Pozdrawiam