Operacja stawu kolanowego a rehabilitacja

Dzień dobry! Proszę o informację: Jestem zakwalifikowany do operacji(endoproteza)stawu kolanowego. Jakie będą ograniczenia ruchowe? czy będę mógł klękać,kucać,tańczyć,jeździć rowerem? Jaki może być maksymalny okres rehabilitacji? Mam 64 lata

Magdalena StusiĹska

Jeżeli operacja endoprotezoplastyki przebiegnie bez powikłań nie powinno być żadnych ograniczeń ruchowych. Okres powrotu do pełnej sprawności nie trwa długo.

Rehabilitacja po operacji będzie miała na celu odzyskanie zakresów ruchu (wyprost, zgięcie), jeżeli będą ograniczenia oraz wzmocnienie grup mięśniowych. Zwykle mówi się o 4 miesiącach, ale może być szybszy powrót do pełnej sprawności lub dłuższy przy - zależy to o sprawności wyjściowej.