Operacja VSD a rozwój dziecka

Czy dziecko po operacji vsd i asd 2 dobrze się będzie rozwijało?chodzi mi o siadanie,kulanie się,ogólny rozwój ruchowy.Syn był operowany w 4 miesiącu życia tj.13 września 2013 r,obecnie jeszcze nie siedzi,kula się tylko na jeden boczek,niedawno dopiero zaczął podnosić główkę,jakakolwiek rechabilitacja odroczona jest na 3 miesiące po operacji,wogole synek bardzo mało się rusza ,głównie wymachuje rączkami i nózkami

Uważam za cenną w tej sytuacji wizytę u neurologa.
On dziecko zbada ,oceni stan neurorozwoju i podejmie decyzję o rehabilitacji.
Nie bardzo wiem dlaczego podjęto decyzję o tak długim okres odroczenia od ćwiczeń.Nawet po bardzo skomplikowanych zabiegach operacyjnych czas 3 miesiecy wydaje się bardzo odległy.Ale podkreślam nie znam pełnej sytuacji dziecka.
Specjalista neurolog da Pani również wskazówki dotyczące postępowania- np.właściwy rodzaj układania dziecka ,aby stymulować przez określone pozycje rozwój dalszych etapów motorycznych.Wykluczy rownież inne zespoły neurologiczne w których stwierdza sie obecność tego rodzaju wady serca.
Pozdrawiam ciepło