Opis badania TK i guz klatki piersiowej
Witam serdecznie, mam prośbę o interpretację opisu TK. Zlecono mi ją ze względu na guza klatki piersiowej (nie boli, powiększa się ,ale bardzo powoli, mam go od kilku lat)Opis TK: "TK klatki piersiowej ze wzmocnieniem kontrastowym wykazuje obecność rozdwojenia przymostkowego końca żebra V prawego, który uwypukla się ku przodowi. Badanie wykazuje prawidłowy obraz płuc oraz narządów śródpiersia". Czy jest to jakaś anomalia rozwojowa żebra czy może jest jakaś inna przyczyna. Mam 30lat

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Niestety w samym opisie jest zawarte tylko "rozdwojenie". Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.