Opis badania USG tarczycy u 37-latki

Witam. Odebrałam wynik badania usg tarczycy i martwi mnie zapis płat lewy o zaznaczonej echoniejednorodności, zawiera przyśrodkowo stycznie do cieśni obszar hypoechogeniczny jednorodny o wym. 2,5 na 1,8 i 2,1 mm, poza tym płat normoechogeniczny. Wizytę mam dopiero za jakiś czas i bardzo się martwię. Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam poszukać gdzieś szybciej pomocy

Dzień dobry,

Zmiana jest na chwilę obecną do obserwacji. Proszę wykonać kontrolne usg tarczycy za ok. 3 miesiące, w przypadku, gdyby jej wymiary uległy zwiększeniu wskazane będzie wykonanie biopsji cienkoigłowej i ocena zmiany pod mikroskopem. "Echoniejednorodność" płata lewego może świadczyć m.in. o aktywnym lub przebytym stanie zapalnym, ew. wskazane oznaczenie przeciwciał po konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz