Opis badania USG tarczycy u 37-latki
Witam. Odebrałam wynik badania usg tarczycy i martwi mnie zapis płat lewy o zaznaczonej echoniejednorodności, zawiera przyśrodkowo stycznie do cieśni obszar hypoechogeniczny jednorodny o wym. 2,5 na 1,8 i 2,1 mm, poza tym płat normoechogeniczny. Wizytę mam dopiero za jakiś czas i bardzo się martwię. Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam poszukać gdzieś szybciej pomocy

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Problemy hormonalne kobiet
Dzień dobry,
Zmiana jest na chwilę obecną do obserwacji. Proszę wykonać kontrolne usg tarczycy za ok. 3 miesiące, w przypadku, gdyby jej wymiary uległy zwiększeniu wskazane będzie wykonanie biopsji cienkoigłowej i ocena zmiany pod mikroskopem. "Echoniejednorodność" płata lewego może świadczyć m.in. o aktywnym lub przebytym stanie zapalnym, ew. wskazane oznaczenie przeciwciał po konsultacji z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie
Marek Derkacz