Opis RM kręgosłupa 67-latka
Witam! Mam 67 l. Opis RM. co mam robić Na poziomie TH12-L1,L3-L4 spłycenie zachyłków bocznych z kompresją na korzenie rdzeniowe w miejscu. Na poziomie L3-L4 więzadła żółte pogrubiałe, ze spłyceniem przedniej przestrzeni płynowej kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 ekstruzja prawoboczna z uciskiem prawego korzenia rdzeniowego L5. Korzeń L5 pogrubiały. Zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów i w stawach międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe MODIC 2 Z góry dziękuję

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.