Opis RTG klatki piersiowej i wydzielina z płuc
W opisie rtg klatki piersiowej napisane mam Nieco wzmożony rysunek oskrzelowy dolnych pól płucnych silniej po stronie prawej. Narządy klatki piersiowej radiologicznie bez zmian. Aktualnie praktycznie nie mam żadnych dolegliwości, jedynie raz na jakiś czas odkrztuszam trochę wydzieliny. Czy wg. opisu wszystko jest w porządku?
ponad rok temu
Czy przewlekłe podawanie sterydów w leczeniu astmy jest bezpieczne?

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Z reguły w obrazie radiologicznym przy obecności przewlekłego zapalenia oskrzeli występuje wzmożony rysunek oskrzelowy szczególnie w dolnych częściach płuc. Stąd także obecność wydzieliny. Często powodem w/w są: palenie tytoniu, zanieczyszczenie powietrza oraz powtarzające się infekcje wirusowe.