Opis w badaniu TEE u 46-latki

Witam, mam pytanie związane z moi m badaniem TEE w którym wynik jest, że uwidoczniono dużą zastawkę Eustachiusza oraz siatkę Chariego.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zastawka Eustachiusza i siatka Chiariego to twory powstałe w rozwoju embrionalnym, ich obecność zwykle nie ma znaczenia klinicznego, w rzadkich sytuacjach może sprzyjać rozwojowi na siatce Chiariego zakrzepicy. Pozdrawiam.