Opryszczka po spotkaniach z chłopakiem a HIV

Za każdym razem, gdy spotykałam się z swoim chłopakiem około trzy dni później dostawałam opryszczki wargowej, mimo tego że ani on ani ja nie mieliśmy widocznych wykwitów. Spotykaliśmy się około dwa razy w miesiącu na początku spotkania kończyły się tylko pocałunkami i później u mnie po około trzech dniach ta opryszczka. Gdy doszło do pełnego zbliżenia, opryszczka również się pojawiła. Dowiedziałam się, że opryszczka może być jednym z objawów hiv. Czy mam się czego obawiać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każda osoba aktywna seksualnie, bez względu na swoją orientację seksualną jest narażona na choroby przenoszone drogą płciową w tym HIV.
Aby zweryfikować czy doszło do zakażenia należy wykonać test przesiewowy. W większości miast wojewódzkich w Polsce istnieje przynajmniej jeden punkt, w którym badanie to można wykonać anonimowo i bezpłatnie. W większości laboratoriów w kraju wykonywane są te badania komercyjnie - odpłatnie.