Opuchlizna pod brodą i żuchwą

Chciałabym zapytać co to może być. Jestem kobietą, mam 48 lat. Od 3 dni mam opuchliznę zaraz pod brodą i pod żuchwą z prawej strony. Nic mnie nie boli, nie mam temperatury, swobodnie otwieram szczękę. Tydzień temu miałam objawy alergii, ale już minęła, a pojawiła się opuchlizna. Świnkę przechodziłam. Jest to umiejscowione wyżej niż obrzęk od tarczycy. Nie wiem do jakiego lekarza powinnam się zgłosić (stomatolog, laryngolog, internista?) i z czym to może być związane. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyny może być wiele. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.