Opuchnięty brzuch a nadciśnienie i cukrzyca

Wczoraj trafił do szpitala bo mu strasznie napuchło brzucho (taki jakby guz duży mu się tam zrobił, jakaś przepuklina czy coś bo jeszcze nie zdiagnozowali tego) przebadali go i wyszło,że ma wodę w płucach. Ogólnie choruje na nadciśnienie i cukrzyce. Jest też po zawale. Ma szanse na wyjście z tego? :(

Witam.
Objawy wskazują na niewydolność serca w okresie zaostrzenia jako przyczynę wodobrzusza i płynu w jamach oplucnowych. Będzie wymagał intensywnego leczenia internistycznego. Dopiero po wyrównaniu wszystkich zaburzeń będzie można pomyśleć o leczeniu przepukliny, jak się domyślam pępkowej. Czy wyjdzie z tego, nie będę prorokował, ale myślę, że grupa lekarzy, która się nim zajmuje zrobi wszystko, żeby tak było. Pozdrawiam i życzę zdrowia