Osłabienie i kołatanie serca po zjedzeniu obfitego posiłku

Od kilku miesięcy mam dziwne objawy. Gdy zjem posiłek zwłaszcza obfity zwykle bardzo źle się czuje. Jest mi bardzo słabo, mam nogi jak z waty i kołatania serca. Nie umiem tego powiązać z konkretnymi pokarmem jednak wiem ze źle się czuje po kofeinie bądź pieczywie i nabiale zjedzonym na śniadanie. Badania krwi mam prawie wszystkie w normie. Miałam pół roku temu z powodu bólu w okolicach dołka podsercowego gastroskopie, echo, holter, usg brzucha. Poza mała przepuklina wszystko ok.

Witam,
przypuszczam, że to wahania poziomów cukru. Posiłek jest zbyt obfity albo bogaty w węglowodany z wysokim indeksem glikemicznym. Organizm musi się napracować i wytworzyć odpowiednią ilość insuliny, żeby uregulować ten poziom. Zeby to się nie pojawiało, nalezy jeść mniejsze posiłki, a częściej z niższym indeksem glikemicznym, a wiec ciemnym pieczywem, kaszę, ryżem i makaronem