Osłabienie i zawroty głowy po wysiłku fizycznym

Dzień dobry!

Chciałem opowiedzieć o moim problemie. Kiedyś brałem sterydy. Z 2 lata mam problemy z małym nadciśnieniem tętniczym. Od jakiś 4 miesięcy mam ciągle dziwne objawy - nagłe napady wilczego głodu. Przy wysiłku fizycznym, pracy na siłowni od razu zaczyna mi się robić słabo, ręce mi się trzęsą, pocę się i muszę zaraz coś szybko zjeść, bo mam wrażenie, że zemdleję. Najlepiej pomaga mi coś słodkiego - zaraz ten napad szybko znika i czuję się lepiej. Do tego bardzo długo śpię. Szybko mnie łapie zmęczenie - po 3, 4 godz. od wstania. Często codziennie po parę razy, zazwyczaj po wysiłku, puszczam gazy. Badania na cukrzycę miałem i wszystko jest w normie. Kręci mi się w głowie jeszcze i mam wahania równowagi, nieraz jak idę to jakbym był pijany.

Dużo czytałem w internecie i to mogą być objawy grzybicy. Proszę o poradę i jakąś diagnozę, nawet nie wiem do jakiego lekarza się zgłosić z tym problemem.

Dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Opisane objawy zdecydowanie wymagają wyjaśnienia, ale raczej pod kątem chorób ogólnoustrojowych. Oprócz badania w kierunku cukrzycy konieczne jest wykonanie innych badań laboratoryjnych - morfologii krwi obwodowej, poziomu elektrolitów, kreatyniny, enzymów wątrobowych, CRP, TSH, badania ogólne moczu. Opisane objawy mogą wskazywać raczej na spadki poziomu glikemii niż wzrost poziomu cukru - wskazane jest ponowne oznaczenie poziomu glikemii, a jeżeli nadal takie dolegliwości będą się pojawiały wskazane będzie dobowe oznaczenie poziomu cukru (profil glikemii), a najlepiej również oznaczenie poziomu cukru podczas takiego napadu. Proszę również zwrócić uwagę na to jak Pan się odżywia - proszę unikać cukrów prostych (słodyczy, ciast, słodkich owoców), oraz fast foodów. Wskazane jest regularne spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Najlepiej diagnostykę rozpocząć od lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi jakie powinno być dalsze postępowanie i czy konieczne są konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam